Usb Bellek Nedir

USB bellek nedir.

USB bellek; flash bellek, taşınabilir depolama aygıtı da denilen bir bilgisayar cihazıdır. Adından da anlaşılacağı üzere USB bellek bir depolama veya bir veriyi taşımak için kullanılır. USB bellek cihazının promosyon sektöründe kullanılması ile promosyon USB bellek olarak firmalar tarafından kullanılır.

Promosyon ürünleri  gelişen teknoloji ile elektronik ile birleşerek elektronik promosyon ürünleri olarak değişiklik gösteriyorlar buna en uygun ürün ise promosyon USB bellekdir.

Promosyon USB bellekler 2 GB kapasiteden 128 GB kapasiteye kadar üretilebilir. Önceki yıllarda düşük kapasiteli USB bellekler ekonomik fiyatı sebebi ile tercih edilirken mevcut zamanda artık daha yüksek kapasiteli USB bellekler tercih ediliyor. Bunun sebebi gerek USB belleklere yüklenecek olan gerek video gerek diğer dokümanlarin kalite olarak yani boyut olarak daha yüksek olmasıdır. Önceden 2 GB yeterli gelirken şuan 16 GB kapasiteli bir USB bellek bile yetmeye bilir. Tıpkı kullanmış olduğumuz telefonların kapasitelilerinin de yetmediği gibi. 8 GB dahili hafızaya sahip bir cep telefonu neredeyse kalmadı bu yüzden artık kullanılan telefonlar 64 GB veya 128 GB.

USB bellekler de durum bu şekilde

Promosyon USB bellekler de en çok tercih edilen USB bellek kapasitesi 16 GB ve 32gb kapasiteli olanlardır.

8 GB ile 16 GB arasında fiyat avantajı bulunmadığından 8 GB kapasiteli USB bellekleri çok önermiyoruz. Musterilerimizde bu yüzden 8 GB ve daha düşük kapasiteli USB bellekler yerine  ve 16 ve 32 gblari tercih ederler.

Zaman zaman farklı projeler veya amaçlar için düşük kapasiteli USB bellekler tercih edilir. Çok özel durumlarda. Mesela USB bellekler bazı sanayi makinelerinde kullanılır. Bu makinalar da yüksek kapasiteli USB bellekleri

Görmezler. teknik olarak bunun sebebi USB bellek takılan sanayi makinası veya tekstil makinasınin yazılımı ile alakalıdir. Bu yüzden bazı müşterilerimiz özellikle düşük kapasiteli USB bellekleri isterler. Stokta olmayan düşük kapasiteli USB bellekleri yurtdışı sipariş olarak 3-4 hafta içinde teslim ediyoruz.

Kısaca USB bellekler promosyon ile birleşince vazgeçilmez bir promosyon ürünü haline geldi. Bizde bu hizmeti en iyi şekilde vermeye devam ediyoruz.