Urun 0 Baskili Usb Bellek Alu Key Kirmizi Siyah Mavi Gumus Tam Renkli Logosu Baski Ile Ve Lazer Gravur 300x214

Reklam ve tanıtım işlemleri hemen her sektör için önem arz eden işlemlerdendir. Sektör içerisinde rakipler ile yarışan işletmeler rakiplerinden bir adım öne geçmek için farklı alanlarda tanıtım ve reklam uygulaması yapar. Bu uygulamalardan bir tanesi de promosyon ürünleri kullanmaktır. Promosyon ürünleri işletmelerin veya kişilerin tanıtımının yapılması için hitap edilen kitledeki kişilere bazı ürünlerin hediye olarak verilmesi şeklinde uygulanır. Promosyon ürünleri ile müşterinin ya da potansiyel müşterinin aklında küçük ayrıntılar ile yer edilmek amaçlanır. Bu şekilde müşteri çevresinin ve satışların arttırılması için çaba sarf edilir. Ülkemizde ve dünya genelinde yıllardır uygulanan bir sistem olarak bilinir.

Promosyon Ürün Çeşitleri

Promosyon ürünleri ile ilgili olarak çok geniş bir ürün seçeneği bulunur. Baskı teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte akla gelebilecek her ürün promosyon amaçlı olarak tasarlanabiliyor. Ajandalar, defterler, kalemler, ve duvar saati gibi ürünler en çok tercih edilen promosyon ürünleri arasında yer alır. Bu ürünler özellikle ofis kullanımı için uygun olması sebebi ile tercih edilir. Anahtarlıklar, magnetler, kupa ve bardaklar yine çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Takvim seçenekleri promosyon amaçlı uzun süre kullanım sağlayan ürünler arasında yer alır. Son yıllarda yap boz şeklinde promosyon ürünlerinin farklı sektörlerde yoğun olarak kullanıldığı görülüyor.

Teknolojik Promosyon Ürünleri

Gelişen teknolojilerden etkilenen sektörlerin arasında reklam ve tanıtım sektörü de bulunur. Sektör teknolojiyi kullandığı gibi promosyon ürünler olarak teknoloji ürünler ile çalışmaya da başlamıştır. Promosyon ürünler arasında usb bellekler çok sık kullanılmaya başlamıştır. Farklı özelliklerde ve hafıza boyutlarındaki bellekler üzerine istenilen şekilde baskı yapılabiliyor. Powerbank olarak adlandırılan taşınabilir şarj aletleri de promosyon ürünleri arasında yerini almıştır. Akıllı telefonlar ile birlikte kullanılan pek çok ürün tanıtım işlemlerinde kullanılmak üzere tasarlanabiliyor. Hoparlör, kulaklık, kılıf ve benzeri ürünlerin üzerine baskı uygulanarak promosyon işlemlerinde kullanılabiliyor. Mouse ve Mouse padler yine çok kullanılan seçenekler arasındadır. Teknolojinin gelişimi ile birlikte hemen her gün yeni promosyon ürünleri sektörde kullanılmaya başlıyor. Bu şekilde tanıtımları daha etkili hale getirmek için çalışılıyor.